Menu
Menu

Ochrana zdraví a životního prostředí

Jedním z dlouhodobých cílů společnosti Makita je ochrana životního prostředí a zdraví lidí, pracujících se stroji Makita. Proto společnost Makita dbá při výrobě a vývoji na úsporu energií, snížení emisí CO2 a podporu nových technologií ohleduplných k životnímu prostředí a zdraví lidí.

Makita Anti Vibration Technology (AVT)AVT je zkratkou patentované antivibrační technologie, která výrazně snižuje negativní působení vibrací stroje na zdraví
obsluhy.


Makita Mini 4-stroke Engines (MM4)

MM4 je zkratka pro nové 4-taktní motory Makita. Tyto motory zaručují Maximální využití paliva spojené s minimálními emisemi, kdy emise HC + Nox jsou desetkrát nižší než emise srovnatelných 2-taktních motorů.


Makita Lithium-ion eXtreme Technology LXT

Li-ionové akumulátory zajišťují vysoký výkon při minimální hmotnosti. Tyto akumulátory jsou velmi rychle nabíjitelné, mají minimální samovybíjení a svou životností výrazně převyšují NiCd a NiMH akumulátory


Makita Brushless Motor

2x delší provoz. Díky Makita Brushless (bez uhlíkovému) Motoru je kapacita baterie využívána až o 50% efektivněji než u srovnatelných modelů. To znamená, že plně nabitá 18V lithium-iontová baterie vydrží téměř dvakrát tak dlouho než baterie u produktu standardním motorem.


Makita SJS Super-Joint-System

Patentovaný Super-Joint-Systém SJS se skládá ze speciální spirálové pružiny. Ta přenáší sílu z kotvy na kuželové kolo. Protože se síla nepřenáší pevným spojením, umožňuje tento systém plynulý rozběh při zapnutí a slouží současně jako kluzná třecí spojka. Protože při dělení materiálů může vždy docházet při nesprávném držení brusky k lehkým zpětným rázům, je značně zatěžovaná převodovka a tím dochází k jejímu rychlejšímu opotřebení. Systém SJS vyrovnává tyto zpětné rázy a umožňuje práci s nízkými vibracemi.


Makita Easy Start

Systém startování Easy Start snižuje náročnost startování až o 60%.


Ve srovnání se standardním vzduchovým nářadím mají vysokotlaké stroje až o 30% nižší hmotnost a menší rozměry. Výhodou je pohodlná a bezpečné práce Makita High Pressurebez zbytečné námahy.

Přidejte zboží za 5000 Kč pro dopravu zdarma!